Naturex

Trimování

Trimování je speciální úprava srsti. Jedná se o vytrhávání staré odumřelé srsti i s kořínky, díky kterému se srst lépe regeneruje a je odolnější. Tato úprava je určená především pro drsnosrstá plemena. Tato plemena neznají běžný cyklus línání dle ročního odbodí,tudíž jejich srst dorůstá a odumírá průběžně po celý rok. Vzhledem k celkové struktuře chlupů je i samovolné vypadávaní dosti obtížné a právě trimování tomuto procesu napomáhá. Srst díky trimování působí svěže a zdravě.

Jak často trimovat?

Jelikož srst u každého jedince dorůstá v jiném časovém rozmezí, nelze přesně určit,  jak často by se srst měla trimovat. Zpravidla se úprava provádí co 4 měsíce, ovšem jsou psi, u kterých je nutné provést úpravu častěji.Je nutné zvážit, kdy už je vhodná doba pro trimování. Přehnaná péče může mít v tomto případě negativní dopad na strukturu srsti, mohou se začít tvořit lysá místa - což je způsobené tím, že nová srst neměla ještě potřebný čas k jejímu dorůstání. V takovém případě je lepší s úpravou počkat  a pokud si nebudeme jistí, kdy je ten správný čas, obrátit se na odborníka.

Pokud objednáváte svého pejska na trimování, nesmí být min.3 týdny okoupaný. Po umytí je srst hebká a jemná, prokluzuje, což je pro tuto úpravu nežádoucí.

Doporučení

K úpravě doporučujeme pejskovi objednat i následné koupání ve speciálním šamponu, který je určený přímo po trimování.

Přípravek působí příznivě na podrážděnou kůži, má desinfekční účinky a vyplachuje chlupové folikuly.

Doba úpravy :  2 - 3,5 hod.